Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
Kontakt e-mail
Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79
Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe
Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe
POLITYKA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
Wstęp na wystawy bezpłatny
20 lutego 2020
/czwartek/
godz. 12.30:
/pokaz zamknięty/
godz. 17.00:
wstęp wolny
Galeria MBWA Leszno
ul. Leszczyńskich 5
Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie
oraz Szkoła Podstawowa nr im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "Grota" w Lesznie
zapraszają na pokaz filmów animowanych
20 lutego 2020 /czwartek/
I pokaz - godz. 12.30 /pokaz zamknięty/
II pokaz godz. 17.00 wstęp wolny
Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5
Pokazom będzie towarzyszyć spotkanie z rezyserką i scenarzystką Anielą Lubieniecką.
Pokaz kilkunastu filmów animowanych wykonanych przez uczestników Kółka Animacji Poklatkowej działajacego przy Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie.
Opiekunem grupy jest Pani Barbara Napieralska.
Aimacją zajmujemy sie już od kilku lat, a zaczęło się od wyjazdów do poznańsiego Liceum Plastycznego. Kiedy opanowaliśmy podstawy tworzenia krótkich filmików zaczęliśmy działać na gruncie szkolnym. Nasze filmy brały udział w konkursach i przeglądach, między innymi w popularnym festiwalu HALO ECHO we Wrocławiu.
W październiku 2019 pokazaliśmy swój dorobek w Teatrze Miejskim w Lesznie.
Co daje animacja?
Popularna w ostatnich latach animacja poklatkowa jako środek wypowiedzi artystycznej ma w sobie ogromny potencjał, ponieważ kształtuje umiejetności pomijane w tzw. "nauczaniu pod testy".
Animując łączymy działania plastyczne z technologią komputerową w jedną całość. Celem tego rodzaju działań wcale nie jest doskonały efekt końcowy, czyli znakomity film – daleko naszym projektom do doskonałości. Ważną istotą jest sam proces tworzenia, kształtowanie umiejetnosci współpracy w zespole i odpowiedzialności za współne dzieło, a przede wszystkim umiejetności twórczego myślenia. Dzięki temu dzieci zdobywają istotne kompetencje w przyszłym funkcjonowaniu.
Poza tym, nie trzeba posiadać wyjatkowych umiejętnosci manualnych. Uczniowie świetnie radzą sobie wykorzystując różne metody, materiały i techniki (rysunek, wycinanka, plastelina, materiały sypkie, gotowe figurki czy urządzenia, których już nie używa na lekcjach np. grafoskop).
Wato podkreślić, że nasi uczniowie brali udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych filmowców we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnej (CeTA), które poszerzyły ich twórcze horyzonty.
Aniela Lubieniecka
Reżyser, scenarzysta, scenograf, animator. Od roku1993 współpracuje z TV Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu. Współautorka wielu animacji, m.in. cyklu "Baśnie i bajki polskie", "Miniatury filmowe do muzyki klasycznej". Reżyserka takich filmów, jak: "Korale Czarownicy" (2008), "Zaczarowane pantofelki" (2006), "WALC A-MOLL OP. POSTH" (1996), "Mark Chagall" (1994). Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Jest także ilustratorką książek dla dzieci oraz autorką efektów specjalnych do filmów "Powrót wilczycy" Marka Piestraka oraz "Cudowne miejsce" Jana Jakuba Kolskiego.