Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
Kontakt e-mail
Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79
Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe
Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe
POLITYKA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
Wstęp na wystawy bezpłatny
warsztat dwuspotkaniowy:
11, 18 sierpnia 2020
/wtorki/, godz. 17.00
Prowadzenie:
Kobalt migrating platform
udział bezpłatny
warsztat on-line
Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na rodzinny warsztat plastyczny on-line
warsztat dwuspotkaniowy: 11, 18 sierpnia 2020 /wtorki/, godz. 17.00
Prowadzenie: Kobalt migrating platform: Marta Węglińska, Patrycja Plich
udział bezpłatny
Warsztaty będą się odbywać za pośrednictwem aplikacji Zoom.
Do udziału zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.
Uczestnicy przed rozpoczęciem warsztatu otrzymują drogą mailową specjalnie opracowane materiały wizualne - pomoce do warsztatu.
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: rekrutacjambwaleszno@gmail.com, 655205179
Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci "MBWA Leszno - sztuka on-line".
Warsztat samodzielnego wykonywania książki z nietypowych surowców odzyskanych – papieru makulaturowego, tektur, tapet i starych gazet. Uczestnicy poznają podstawowe sposoby składu i szycia notatnika, nauczą się jak wykorzystywać stary papier, by minimalizować ilość odpadów. W drugiej części warsztatu notatnik przekształcimy w książkę, przewodnik - mapę bądź dziennik, pracując z wybranym tematem. Warsztat poświęcony spersonalizowanym refleksjom nad strukturą miejską, rozplanowaniem urbanistycznym, charakterystyką i historią poszczególnych dzielnic i budynków. Uczestnicy będą pracować nad formą mapy - zeszytu, która zostanie wypełniona ilustracjami, przywołującymi własne skojarzenia i wspomnienia związane z architekturą miasta.
O realizatorkach:
Kobalt migrating platform to interdyscyplinarna inicjatywa w ramach której powstają wystawy i wydarzenia artystyczne połączone z programami edukacyjnymi, warsztaty, alternatywne przewodniki miejskie, ekologiczne notesy, raporty wizualne i ilustracje. Kobalt bada i twórczo analizuje relacje zachodzące w przestrzeniach miejskich i naturalnych, pracuje z takimi tematami jak: kultura i sztuka, architektura, ekologia, bioróżnorodność, świadomość społeczna. Idea inicjatywy wywodzi się z założenia, że sztuka może być punktem łączącym, służącym wymianie doświadczeń i doznań między ludźmi, gdzie podłożem jest wielowymiarowe – różnorodne narodowościowo, wielogatunkowe społeczeństwo. Celem platformy jest projektowanie narzędzi umożliwiających krytyczny ale i łączący dialog oraz poszerzanie wiedzy kulturowej i świadomości społecznej. Kobalt został założony w 2018 roku przez Martę Węglińska i Patrycję Plich, interdyscyplinarne artystki, absolwentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dotychczas Kobalt współpracował z 18 instytucjami, organizacjami, festiwalami i ośrodkami kultury i sztuki, łącznie przeprowadzając 63 warsztaty, m.in. na zlecenie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Poznań Design Festiwalu, czy Sceny Roboczej – Centrum Rezydencji Teatralnej w Poznaniu.