MBWA

Miejskie
Biuro Wystaw Artystycznych
w Lesznie

ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 54 27
Kontakt e-mail


Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
64-100 Leszno
tel. 48 65 520 51 79


Galeria w Ratuszu
Leszno, Rynek 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Galeria w Inkubatorze
ul. Geodetów 1
64-100 Leszno
wystawy czasowe


Standardy Ochrony Małoletnich


DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH


ZWIEDZANIE >

NASZA KOLEKCJA >


Wstęp na wystawy bezpłatny

Akademia ArtBox

wystawa prac młodzieży
16.09.2016 r. /piątek/
godz. 18.00
Galeria MBWA w Lesznie
ul. Leszczyńskich 5
Wystawa czynna:
16.09-5.10.2016
W ramach:
Aktywne Obywatelskie Leszno

Akademia ArtBox

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy
Akademia ArtBox

wystawa prac młodzieży
16.09.2016 r. /piątek/, godz. 18.00
Galeria MBWA w Lesznie, ul. Leszczyńskich 5
Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie Recital Joanny Kryś, „Standardy jazzowe”.
Wystawa czynna 16.09-5.10.2016

W ramach Aktywne Obywatelskie Leszno

Akademia ArtBox
Od kilkunastu lat Galeria MBWA na kilka dni staje się miejscem prezentacji prac młodzieży, uczestniczącej w zajęciach z rysunku. Po raz pierwszy pod nową nazwą Akademia ArtBox prezentujemy prace uczestników zajęć, staramy się pokazać choć w części to, w jaki sposób młodzi adepci sztuki doskonalą swoje umiejętności. Jest to wydarzenie o charakterze cyklicznym, któremu towarzyszy bogaty program edukacyjny obejmujący swym działaniem różne formy artystyczne. Jest to także podsumowanie całorocznych działań w zakresie edukacji prowadzonych przez MBWA i jednocześnie inauguracja nowego sezonu oświatowego. Cotygodniowe zajęcia z rysunku i malarstwa adresowane są do młodzieży, która zamierza podjąć studia na uczelniach i kierunkach artystycznych. Mają one na celu rozwój wrażliwości estetycznej młodzieży ale przede wszystkim przygotowują do egzaminów na uczelnie artystyczne. Dzięki naszemu doświadczeniu, młodzież zdająca na te kierunki zostaje profesjonalnie przygotowana do egzaminów, osiągając niejednokrotnie wspaniałe wyniki. Formuła zajęć sprawia, że uczestnicy poznają i doświadczają wielu możliwości jakie daje rysunek i wyko-rzystują je w swojej twórczości.
Podczas wystawy zaprezentowane zostaną prace rysunkowe i malarskie powstałe podczas zajęć a prowadzone przez Jacka Masiakowskiego, Paulinę Kowalczyk i Dagmarę Angier-Srokę. Zobaczymy także prace stworzone podczas warsztatów plastycznych organizowanych podczas wystaw.

W programie:

1. OTWARTE ZAJĘCIA Z MALARSTWA ORAZ RYSUNKU
Galeria MBWA Leszno, ul. Leszczyńskich 5
wstęp bezpłatny

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności plastyczne. Będzie można porozmawiać, przynieść swoje prace, otrzymać fachową poradę. Zapraszamy tych, którzy lubią twórczo spędzać czas, a także osoby, które przygotowują się do egzaminów na uczelnie artystyczne. Cykl trzech spotkań inauguruje nowy rok zajęć i jest bezpłatny.

- 20.09.2016 r. /wtorek/, godz. 15.30-18.00
OTWARTE DRZWI - ZAJĘCIA Z MALARSTWA.
Prowadzenie: Dagmara Angier-Sroka
W ramach Aktywne Obywatelskie Leszno

- 27.09.2016 r. /wtorek/, godz. 15.30-18.00
ZAJĘCIA Z MALARSTWA
Prowadzenie: Dagmara Angier-Sroka

- 04.10.2016 r. /wtorek/, godz. 15.30-18.00
ZAJĘCIA Z RYSUNKU
Prowadzenie: Jacek Masiakowski

2. Wykład dla młodzieży
- 19.09.2016 r. /poniedziałek/, godz. 11.00
„W STRONĘ PIĘKNA CZY WBREW NIEMU? WPROWADZENIE
DO SZTUKI XX I XXI WIEKU”.
W ramach Aktywne Obywatelskie Leszno
Prowadzenie: Aleksandra Pruska – historyk sztuki

Sztuka aż do XIX wieku dążyła do osiągnięcia piękna, lecz w każdej epoce rozumiano je inaczej. Dawniej o wiele łatwiej można było odpowiedzieć na pytanie co jest sztuką a co nią nie jest. Współcześnie granice te są coraz mniej wyraźne i często świadomie zacierane przez artystów. Jak zmienił się status artysty na przełomie wieków? Jakie są podstawowe cele i funkcje sztuki? Dlaczego działania artystów w XX i XXI wieku są tak bogate i zróżnicowane a przy tym często niezrozumiałe?
Zajęcia będą próbą odpowiedzi na powyższe pytania. Całość dopełnią przykłady najbardziej charakterystycznych dzieł sztuki zarówno dawnej jak i XX i XXI wieku.

3. Pokaz filmów krótkometrażowych
- 23.09.2016 r. /piątek/, godz. 18.00-19.15
DEBIUTY FILMOWE ZE STUDIA MUNKA
W ramach Aktywne Obywatelskie Leszno
Wstęp bezpłatny

Studio Munka powołane w 2008 roku działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich  i jest producentem debiutów filmowych – krótkich i długich metraży. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film mogą liczyć w Studiu Munka na wsparcie i opiekę nad projektem – od developmentu, przez produkcję w profesjonalnych warunkach, aż po szeroko rozumianą promocję gotowego filmu.

W programie:

Księżniczka i mur, 14'02” PIERWSZY DOKUMENT, 2012
„Najbardziej to bym chciała pracować w takim... gdzie kobiety chodzą w sukienkach modnych. Bym chciała być aktorką. I bym chciała być śliczna, i żeby mnie kochali wszyscy chłopacy, i żeby wszyscy ludzie mnie znali.” - zwierza się Kasia. Ma 6 lat, bogatą wyobraźnię, mnóstwo energii, marzeń i planów. Uważnie obserwuje świat wokół siebie i nie jest naiwna. Kameralny portret dziewczynki i rzeczywistości, w której dorasta.
Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Kozera 

Zabawki cesarza, 9'47” PIERWSZY DOKUMENT, 2011
Dokument półanimowany opowiadający o dzieciństwie dojrzałego człowieka oraz jego pasji. Zaczynał jak większość jego rówieśników - od zbierania znaczków, etykiet po napojach i naklejek, jednak dziś jego kolekcja liczy kilkaset tysięcy eksponatów, a on sam nazywany jest Cesarzem Kolekcjonerów.
Reżyseria, scenariusz: Tomasz Gotfryd, Jarosław Moździerz, Joanna Rusinek, Joanna Wójcik, Grzegorz Wierzchowski

Dróżnik, 11'30” MŁODA ANIMACJA, 2012
Kameralny film, skupiony na człowieku i jego niewielkim otaczającym go świecie. Bohaterem filmu jest samotny mężczyzna pracujący jako dróżnik w miejscu gdzie nikt praktycznie nie przechodzi, a żaden z pociągów nie zaznaje tam postoju. Jedyną jego rozrywką jest gra na trąbce. Jednak nastaje dzień, w którym Dróżnika spotyka szansa zmiany swojego dość monotonnego życia.
Scenariusz i reżyseria: Piotr Szczepanowicz 

21 dni, 22’04” PIERWSZY DOKUMENT, 2014
Michał, 28-letni mieszkaniec Warszawy, który, na co dzień wozi jej mieszkańców jednym z setek miejskich autobusów, próbuje poznać kobietę swojego życia. Po wielu próbach, szukając rozwiązania, trafia na kursy gdzie ma otrzymać narzędzie niezbędne do tego by móc wreszcie poznać tę jedyną. Tym narzędziem jest tzw. 'Plan 21-dniowy', gdyż według naukowców ludzki umysł potrzebuje właśnie 21-dni, żeby wyuczyć się nowych zachowań. Czy na końcu tej drogi czeka na niego miłość?
reżyseria i scenariusz: Damian Kocur

Noise, 6’40”, 2011 MŁODA ANIMACJA, 2011
Film ten jest w zamyśle pracą audiowizualną, przy czym to dźwięk odgrywa tu poniekąd rolę wiodącą, antycypując tworzenie się obrazów.
Film ten jest zarazem grą wyobraźni prowokowanej dźwiękiem. Odgłosy przenikające do mieszkania bohatera podlegają subiektywnej interpretacji, podsuwają przypadkowe obrazy, które wchodzą ze sobą w interakcje. Poszczególne dźwięki pozbawione swych wizualnych desygnatów wywołują wyobrażenia często odległe od swych rzeczywistych źródeł.
reżyseria i scenariusz: Przemysław Adamski

Podkop do nieba, 6’47”, 2014 MŁODA ANIMACJA, 2014
Humorystyczna opowieść o krecie, który chciał się dokopać do nieba. Pięciominutowa historia przedstawiona w cyfrowo animowanym ołówku. Odrobina baśni, absurdu i satyry na rzeczywistość.
scenariusz i reżyseria - Maciej Lorenc

facebookyou tubebip